Kurssi sopii jo aiemmin järjestyksenvalvojaksi hyväksytyille
  • 04.10.2025
  • Työ ja yrittäminen, Vapaa-aika ja matkailu, Nuoret, Juvan kunta

Järjestyksenvalvojan kertauskoulutus 18.10. Sampolassa

Kurssi sopii jo aiemmin järjestyksenvalvojaksi hyväksytyille

Järjestyksen valvojan kertauskoulutus järjestetänä lauantaina 18.10. Sampolan nuorisotiloissa klo 9-17. Järjestyksenvalvojan kertauskoulutus on tarkoitettu sinulle, jolla on aikaisempi hyväksyminen järjestyksenvalvojaksi.

Kertauskoulutus on 8 oppitunnin mittainen koulutusrutistus, jonka suorittaminen on välttämätöntä järjestyksenvalvojakortin uusimiseksi. Koulutus päivittää mielenkiintoisesti tietoja lainsäädännöstä ja järjestyksenvalvonnan toimintamalleista. Koulutus on vuorovaikutteista yhteistä keskustelua ja ajatustenvaihtoa.

Koulutuksesta saat todistuksen, jonka perusteella voit hakea uutta korttia poliisilta kuuden kuukauden sisällä.

Ilmoittautuminen onnistuu vain puhelimitse p.040 7078243 hyvinvointikoordinaattori Tarja Himaselle. Samalla saat kurssiin liittyvät lisäinfot koulutuksesta ja kurssimaksusta.